عملکرد گزینه Perform native image generation در هنگام نصب برنامه‌های CSI چیست؟

در هنگام نصب برنامه‌های شرکت CSI، مثل ETABS یا SAP2000، با گزینه‌ای تحت عنوان Perform native image generation مواجه می‌شویم که در برخی نسخه‌های کرک شده این برنامه باید این تیک برداشته شود. به طور کلی این گزینه جهت بهبود زمان بالا آمدن برنامه و اجرای آن است. احتمالا اگر کاربر برنامه‌های ETABS یا SAP2000 با نسخه‌های بالاتر مثل 2016 یا 2017 یا 2018 (نسخه‌ها 64 بیتی) این برنامه باشید، در هنگام اجرای برنامه زمان زیادی صرف می‌شود. این طولانی شدن زمان اجرای برنامه به یه علت عمده است.

1- برای خواندن برنامه نیاز به زمانی مشخصی است. این زمان مخصوصاً در حالتی که برنامه بر روی شبکه نصب باشد، افزایش خواهد یافت. برای کاهش این زمان، باید برنامه روی هارد سیستم نصب کنید.

2- وقتی که لایسنس از نوع standalone نباشد، مقداری زمان جهت پیدا کردن لایسنس برنامه اختصاص داده می‌شود.

3- جهت انطباق ویندوز و برنامه نیاز به زمان مشخصی است. در صورتی که ویندوز شما جزو آخرین نسخه‌های آن است، کمتر با این مشکل مواجه هستید.

در صورتی که یک زمان زیادی در اجرای برنامه یا باز کردن منوهای برنامه برای شما ایجاد می‌شود، نیاز به یک native image خواهید داشت. ابزار CSiNativeImageGen.exe که توسط CSI ایجاد شده، قادر به انجام این کار است. این برنامه اجرایی را می‌توانید در پوشه نصب برنامه ETABS یا از لینک زیر آن را دانلود نمایید:

CSiNativeImageGen64.zip

CSiNativeImageGen32.zip

قبل از نصب مطمئن شوید که نسخه ویندوز شما به روز است. سپس برنامه CSiNativeImageGen.exe را به پوشه نصب ETABS منتقل نمایید. با راست کلیک روی CSiNativeImageGen.exe، گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید. یک یا چند گزینه زیر را انتخاب کنید:

گزینه Help (F1 key): نشان دادن اطلاعات بیشتر در ارتباط با CSiNativeImageGen.exe

گزینه Display (F2 key): در صورتی که یک native image بر روی سیستم نصب باشد، آن را نمایش می‌دهد.

گزینه Install (F3 key): تولید و نصب یک native image که این مورد ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

گزینه Uninstall (F4 key): باعث از نصب افتادن یک native image که قبلا نصب شده، می‌شود.

گزینه Update (F5 key): باعث بروز رسانی native image نصب شده می‌شود. در حین استفاده از این گزینه‌ها به هیچ عنوان اقدام به نصب یا بروز رسانی برنامه‌های دیگر نباشید.

برای دیدن جزئیات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

Ngen.exe (Native Image Generator)